PROGRAMACIÓ 2020

inedit on

PROGRAMACIÓ 2020

inedit on

SECCIÓ OFICIAL INTERNACIONAL

All I Can Say

Danny Clinch, Taryn Gould, Colleen Hennessy, Shannon Hoon, 2019, Estats Units, 102 min.

Dark City Beneath the Beat

TT The Artist, 2019, Estats Units, 65 min.

Dead Souls’ Vacation

Keko Chelidze, 2020, Geòrgia, 67 min.

Elder’s Corner

Siji Awoyinka, 2020, Nigèria, Estats Units, 97 min.

Faith & Branko

Catherine Harte, 2020, Sèrbia, Regne Unit, 82 min.

Keyboard Fantasies:
The Beverly Glenn-Copeland Story

Posy Dixon, 2019, Regne Unit, 63 min.

Welcome To The Dark Ages

Paul Duanne, 2019, Irlanda, 83 min.

PANORAMA NACIONAL

Agapito Marazuela, la estatua partida

Lidia Martín Merino, 2019, Espanya, 88 min.

El caso Love Parade

Domink Wesseley 2020, Espanya, 90 min.

El que la lleva la entiende

Rocío Martín, Selu García Cossío, 2020,
Espanya, 92 min.

Nou Set Dos

Albert Domènech, Òscar Sánchez, 2020,
Espanya, 52 min.

Palabra de Capitán

Nacho Sacaluga, 2020, Espanya, 90 min.

Revelando a Mario. El hombre
detrás de la revolución musical

Simó Mateu, 2020, Espanya, 80 min.

Rolling Stone: Life and Death
of Brian Jones

Danny García, 2019, Espanya, 96 mins.


Sempre dijous

Joan Porcel, 2020, Espanya, 72 mins.


Se Prohíbe el Cante

Paco Ortiz, Félix Vázquez, 2019, Espanya, 82 min.

The Mystery of the Pink Flamingo

Javier Polo, 2020, Espanya, 85 min.

EXCEDLENTS

Hitsville: The Making Of Motown

Benjamin Turner, Gabe Turner, 2019, Regne Unit, Estats Units, 112 min.

It’s yours: a story of
Hip Hop and the Internet

Marguerite de Bourgoing, 2019, França,
Estats Units, 75 min.

My Darling Vivian

Matt Riddlehoover, 2020, Estats Units, 89 min.

Phil Lynott:
Songs for While I’m Away

Phil Lynott:
Songs for While I’m Away

Punk The Capital:
Building a Sound Movement

Paul Bishow, James Schneider, 2019,
Estats Units, 90 min.

Rockfield: The Studio on the Farm

Hannah Berryman, 2020, Regne Unit, 91 min.

Ronnie Wood:
Somebody Up There Likes Me

Mike Figgis, 2019, Regne Unit, 71 min.

Rebel Dread

William E. Badgley, 2020, Regne Unit, 87 min.

Sarajevo: State in Time

Benjamin Jung, Théo Meurisse, 2019, França,
48 min.

The Chills: The Triumph
& Tragedy of Martin Phillipps

Julia Parnell, 2019, Nova Zelanda, 95 min.

The Go-Go’s

Alison Ellwood, 2020, Estats Units, 97 min.

Bill Wyman: The Quiet One

Oliver Murray, 2019, Regne Unit, 98 min.

Universe

Nick Capezzera, Sam Osborn, 2020,
Estats Units, 78 min.

PREMIS IN-EDIT INTERNACIONAL

Álvaro: Rockstars don´t wet the bed

Jorge Catoni, 2019, Xile, 93 min.

INAUGURACIÓ

White Riot

Rubika Shah, 2019, Regne Unit, 80 min.

CLAUSURA

Sisters With Transistors

Lisa Rovner, 2020, Regne Unit, 82 min.

CURTMETRATGES

Canto porque tengo que vivir

Santiago Moga Perpén, Carlos Reverte Gómez, 2020,
Espanya, 18 min.

Helsinki 79

Pablo Fontenla, 2019, Espanya, 20 min.

Instant per a dos saxos

Guiu Vallvé, 2019, Espanya, 19 min.

Tardes con Satán. Guernika no existe.

Oan Hostench, 2020, Espanya, 16 min.

Vive, baila, posa

Valentina Riveiro, 2020, Espanya, 12 min.

HOMENATGE

The Ballad Of Genesis and Lady Jaye

Marie Losier, 2011, Estats Units, 71 mins.

Felix in Wonderland

Marie Losier, 2019, Estats Units, 50 mins.

Selecció de curts de Marie Losier I.

Selecció de curts de Marie Losier II.

TALENT

Échale limón

Sheila Blanco: la voz de las poetisas del 27